Kompletní informace
 o sázení po internetu
atletika

Slovník sázkaře

Při sázení po internetu můžete někdy narazit na pojem, kterému nebudete rozumět. Proto jsme pro Vás sestavili sázkový slovník, který Vám osvětlí každé slovo/pojem, kterému nerozumíte.


A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z


Americké Kurzy

V Americe jsou sázky nahlíženy vždy ze „stodolarového úhlu“. Buďto musíte na Váš tým vsadit 100,- USD, abyste vyhráli určitou částku nebo musíte vsadit určitou částku, abyste vyhráli 100,- USD. Také při americkém zapisování sázek se uvádí pouze čistá výhra. Výplatní částku získáte připočtením Vašeho vkladu.

Americké sázky

Zatímco v evropských sázkách je tip na nerozhodný výsledek často spojen s vysokými kurzy, v amerických sázkách platí často jako „no action“ – jako kdyby se hra vůbec nekonala. Pokud hra přesto skončí nerozhodně, bývá hodnocena kurzem 1,0 a vklad se vyplácí nazpět. Pozor: V amerických sportech se hostující mužstvo většinou uvádí jako první.

Asijský handicap

Častou variantou asijského handicapu je 0–0, nazývaný "Draw no Bet". Jsou nabízený pouze kurzy na výhru domácích a hostů a v případě remízy se vrací vklad. Jiné varianty umožňují v některých případech při prohře získat část vkladu nebo v jiných případech alespoň část výhry.

Back

Backovat účastníka zápasu znamená, že sázíte na jeho výhru. Opakem backování je lay.

Bankovní převod

Platba bankovním převodem trvá zpravidla až 7 dní. Bankovní spojení najdete na Vašem sázkařském účtu. Poté, co sázková kancelář obdrží příslušnou částku, připíše ji na Váš účet a ihned Vám zašle e-mail s potvrzením o přijetí částky.

Bet

Nějaká sázka.

Bookmaker (Bookie)

Bookie – nebo také bookmaker – určuje kurzy a přijímá sázky. Proto je sázkovým partnerem každého, kdo si podá sázku. Výrazem „Bookie“ bývají často označovány také samotné sázkové kanceláře.

Britské kurzy

Britští bookmakeři zapisují kurzy formou zlomku. Čistou výhru získají vynásobením vkladu a kurzu. Z tohoto zobrazení sázky je zřetelná pouze čistá výhra – tedy Váš vklad krát britský kurz. Výplatní částku lze vypočítat sečtením Vaší čisté výhry a Vašeho vkladu.

CVC2(CVV)

Tento třímístný kód se nachází na zadní straně Vaší kreditní karty na podpisovém políčku. CVC2 znamená „Card Verification Code“. Tento kód je vyžadován z bezpečnostních důvodů v mezinárodním platebním styku, při platbách Vaší kreditní kartou po telefonu a po Internetu.

Day of Event Price

Kurz, na nějž se uzavírá sázka v den závodu.

Debetní karta

Debetní karty jsou srovnatelné s kreditními kartami, s tím rozdílem, že veškeré položky jsou z Vašeho bankovního účtu ihned odepisovány. Banky, které debetní karty nabízejí, nedovolují žádné přečerpání. Disponujete pouze Vaším zůstatkem. Vaše výhoda: odpadají poplatky za kreditní kartu.

Dlouhodobá sázka

Jak už jméno napovídá, vztahuje se tato sázka na delší časové období. Už měsíce dopředu lze uzavírat sázky například na vítěze Formule 1, vítěze Tour de France nebo vítěze Wimbledonu.

Draw no Bet

Při remíze není sázka. Jsou vypsány pouze kurzy na výhru a prohru, při remíze se vrací vklad. Častá varianta asijského handicapu.

Evropské kurzy

V případě, že Váš tip byl správný, vypočítáte výplatní částku vynásobením Vašeho vkladu a kurzu. Když pak z výplatní částky odečtete Váš vklad, získáte čistou výhru z dané sázky.

Ex aequo (dead head)

Umístění „ex aequo“ nastává tehdy, když dva nebo více účastníků obsadí v rámci určité sportovní události stejné místo.

Favorit

Jako favorit je označován hráč/mužstvo, o němž bookmakeři předpokládají, že vyhraje. Favorit se pozná nejčastěji podle nízkých kurzů. Opakem favorita je takzvaný outsider.

Fixed odds

Když si vsadíte na pevné kurzy (Fixed Odds), je výše možné výhry stanovena už při podávání sázky. Když si naopak vsadíte na startovní kurzy (Starting Price), mohou se tyto po podání sázky ještě změnit.

FreeBet

V rámci marketingových akcí můžete získat bezplatný sázkový bonus. Podle té které akce musí být bonusy jednou nebo i vícekrát použity na sázky. Teprve poté je možné jejich proplacení.

Handicapová sázka (Handicap)

V případě, že je jeden ze soupeřů výrazně slabší, dávají mu bookmakeři často „náskok“, který se pak připočítává ke skutečnému výsledku. Příklad: Rapid-Austria: handicap 0:2 (tyto 2 branky se přičtou Austrii); Rapid vyhraje 1:0, ale výsledek sázky je kvůli handicapu 1:2. Kdo vsadil na Austrii, vyhrál.

Head to Head

V tomto druhu sázek se tipuje na to, který ze dvou účastníků se umístí lépe než ten druhý.

IBAN (International Bank Account Number)

International Bank Account Number (IBAN) je mezinárodní označení pro číslo účtu. IBAN se používá pro přeshraniční transakce (do zahraničí nebo ze zahraničí). V EU se IBAN běžně používá při standardních bankovních převodech.

Jednoduchá sázka

Jednoduchá sázka je nejjednodušší druh sázky: jedna událost, jeden tip. Rozlišujeme tři druhy jednoduchých sázek: 2 výsledky, 3 výsledky (dva, popřípadě tři možné výsledky události) a sázku na vítězství.

Kombinovaná sázka

Tato sázka je díky svým mimořádným šancím na výhru obzvláště vzrušující. Vyberte si více sázek a zkombinujte je do jedné. Celkový kurz získáte vynásobením kurzů jednotlivých sázek. Výhra je ovšem možná teprve tehdy, když jste ve všech sázkách tipovali správně. Příklad: Austria-Rapid: Rapid vyhraje (kurz 2,5) A Dallas Cowboys-St. Louis Rams: vítěz St. Louis Rams (kurz 3) A Sturm Graz-LASK: poločas 1:0 (kurz 4) – Celkový kurz: 2,5 x 3 x 4 = 30. Kurzy jednotlivých sázek se násobí. Pokud uživatel vsadí na tři události s kurzy 2, 3 a 4 celkem 100 korun, pak výsledný kurz bude 2 × 3 × 4 = 24 a výsledná částka × 100 = 2 400,–

Kreditní karta

Platební karta, kterou uživatel čerpá úvěr.

Kurzy

Kurzy Vás informují o možné výhře. Rozlišujeme tři různé druhy kurzů, evropské desetinné, britské a americké kurzy.

Lay

Layovat účastníka zápasu znamená, že sázíte na jeho nevýhru, tedy remízu nebo vítězství druhého účastníka. Opakem layování je back.

LIVE sázky

Sázky L!VE jsou sázky v reálném čase. Můžete podávat sázky, zatímco je sportovní událost v plném proudu! Dynamické kurzy, L!VE chat, informace o hře a další speciální prvky tento druh sázky promění v interaktivní zážitek. K tomu, abyste mohli podávat Sázky LIVE, potřebujete Flash plug-in.

Livescore

„Livescore“ je užitečný pomocník pro sázkaře. S „Livescore“ můžete sledovat výsledky sportovních událostí živě na Internetu.

Moneybookers

Jedna z nejznámějších internetových peněženek a asi jediná, která má účet v české a slovenské bance je moneybookers.com, převážná většina nejen českých a slovenských zákazníků využívá tuto peněženku pro převed peněz ze svého běžného účtu na účty sázkových kanceláří - bet365, betandwin, betsson, eurobet, gamebookers, pointbet, pinnnacle sports, sportingbet, worldbet aj.. Já osobně pro převod peněz používám jenom tuto peněženku, nejen pro převed z běžného účtu na sázkový účet a zpět, ale i mezi různými sázkovými kancelářemi a i k posílání jiným lidem peníze.

Money Line

Money Line je americká obdoba sázky na vítězství. Sází se na to, které mužstvo (který hráč) vyhraje.

Osobní otázka

Vámi zvolená odpověď na vámi zvolenou osobní otázku nabízí dodatečnou ochranu vašich dat. Osobní otázku vám sázkovka může položit v případě, že jste zapomněli vaše uživatelské jméno a/nebo vaše heslo, nebo tehdy, když žádáte o vyplacení z účtu.

Outsider

Pojmem outsider se označuje hráč/mužstvo, o němž bookmakeři předpokládají, že prohraje. Outsider se pozná podle vysokých kurzů. Outsider je opakem favorita.

Poločas/konečný stav

Sázíte na výsledek po poločasu a po skončení zápasu. Příklad: Věříte, že Inter v domácím zápase proti rivalovi Milanu zachrání v poločase ještě remízu, ale zápas nakonec prohraje? Tak si v Sázce na poločas/konečný stav vsaďte X/2 a využijte skvělý kurz!

Pot

Vysoká sázka.

Sázka na vítězství

Všichni chtějí vyhrát, ale první bude jen jeden! Ať už jde o Formuli 1, Tour de France nebo MS v kopané. Kdo bude stát po dalším závodě Grand Prix Formule 1 na nejvyšším stupni vítězů?

Single bet (jednoduchá sázka)

Jednoduchá sázka je nejjednodušší druh sázky – jedna událost, jeden tip.

Spreads (Straight Wagers)

Straight Wagers/Spreads jsou klasické americké sázky, při nichž je týmům přidělen „náskok“, popřípadě „ztráta“. Ke skutečnému výsledku se tedy připočítává náskok nebo ztráta. Příklad: L.A. Lakers nastoupí proti Dallas Mavericks. Bookmakeři dají hostům 6-tibodový náskok. Domácí jsou naopak zatíženi 6-tibodovým handicapem. Zápas skončí 99:94, tedy vítězstvím Dallasu. Vyhráváte v případě, že jste vsadili na Lakers (jelikož k dosaženým 94 bodům se přičte dalších 6)!

Stake

Uzavřená sázka.

Systémová sázka

Uzavíráte jedinou sázku, ale podáváte více tipů, popřípadě kombinací tipů. Pokud jsou všechny Vaše tipy správné, vyhráváte všechny sázky Vašeho systému. U nesprávných tipů máte přesto ještě jednu šanci na výhru, protože jedna nebo více částečných sázek mohou být správné. Příklad: Systém 3/5 (čti „tři z pěti“): Vsadíte na všechny možné trojkombinace z 5 tipů. Pokud byl Váš odhad správný, máte maximální výhru jistou. V případě, že jeden tip nebyl správný, máte celkem 4 z 10 částečných sázek správně. Se dvěma nesprávnými tipy máte ještě pořád správnou trojkombinaci.

Top 3

Který závodník se dostane mezi tři nejlepší? Je úplně jedno, jestli se Váš kandidát umístí jako první, druhý nebo třetí – Vy vyhráváte v každém případě! Příklad: Myslíte si, že Ralf Schumacher v příštím závodu Formule 1 dojede na stupně vítězů? Když se mu to opravdu podaří, vyhráváte s vkladem 100,- EUR a kurzem 1,9 celkem 190,- EUR!

Uživatelské jméno (login)

Heslo a uživatelské jméno Vám umožní přístup k Vašemu sázkovému účtu, stejně jako k uzavírání sázek. Tato přihlašovací kombinace, kterou si určíte sami, chrání Váš sázkový účet a tím pádem také Vaše údaje před zneužitím. Jednou uložené uživatelské jméno už nelze dále měnit.

Výsledky

Zde najdete výsledky ze všech sportovních odvětví, seřazené podle události nebo času.

Wager

Sázka.

Yield

Procentuální vyjádření úspěšnosti sázejícího, označující výnos ze sázek. Například pro sázkaře s celkovými vklady 100 korun a celkovými výhrami 160 korun je zisk 60 korun, což je 60 % z vkladu. Toto číslo je sázkařův yield.

ANKETA:

Kolik zahraniční sázkovek získá podle Vás licenci?

1-2 
(72118) 26 %
anketa

3-4 
(69787) 25 %
anketa

5 a víc 
(65351) 24 %
anketa

Žádná, zůstane nám tu tipáč, fortuna a oči pro plá 
(67049) 24 %
anketa

Celkem hlasů: 274305

.eu© Sázení.eu